Хто створює комп'ютерні віруси?







П’ятірка країн, що найбільше "відзначилися" в створенні шкідливих програм, на сьогодні виглядає так:






1. Росія - 27,89%;    
 2. Китай - 26,52%;

 3. США - 9,98%;
 4. Бразилія - 6,77%.

 5. Україна - 5,45%.

Дуже сумно, що і наша країна вийшла на перші місця по створенню шкідливих програм.
Так хто створює компютерні віруси?

Думка опитаних учнів : віруси пишуть або аморальні хулігани, або  студенти - молодики, котрі прагнуть самоствердження. Самостійно з'ясувати, як працює вірус, непросто. Тому написання саморазмножающої програми для "студента" пов'язане з творчим осяянням й моральній перемогою з себе.
 Це справді хулігани. Їх мета - якомога швидше заявити про свою "крутизну", помститися комусь чи навіть напакостити ближньому.


Так хто ж такі хакери? Генії чи злочинці? З одного боку багато хто вважає їх геніями. Адже для злому добре захищених сайтів, платіжних систем й іншої інформації професійних знань може бути недостатньо. Потрібен високий ступінь винахідливості й хитрості, щоб ошукати професіоналів у сфері інформаційних технологій. Хакери можуть діяти і як розвідники,що здатні зламати відмінно захищені сайти оборонних відомств, і це може навіть принести користь країні. За подібні досягнення можна сміливо визнати їхню геніальність.
Але з іншого боку, хакери здебільшого - злочинці, що крадуть чужу інформацію. Так, британська поліція веде розслідування щодо газети News of the World, щоб установити її роль у справі про серію незаконних перехоплень голосових повідомлень у мобільних телефонах знаменитостей. Троє журналістів були затримані для допиту. А в 2007 році двоє співробітників видання вирушили у в'язницю за прослуховуванням голосових повідомлень співробітників королівського двору Великобританії.

Познайомтеся  з такими хакерами?

«Creeper» – одним із перших вірусів, які почали з’являтися на початку 1970 – х років. Його творцем прийнято вважати Боба Гомаса, співробітника компанії «Bolt Beranek and Newman». Вірус вмів переміщуватися між серверами і лишати на моніторі повідомлення «I’M CREEPER... CATCH ME IF YOU CAN» («Я Кріппер... Спіймай мене, якщо зможеш». Загалом ніяких шпигунських і деструктивних дій цей вірус не виконував, відповідно, був досить безпечним.

«Elk Cloner» створив 15 річний хлопцем на ім’я Річард Скрента з Пітсбургу у 1982. Він заражав операційну систему DOS для Apple II, яка була записана на гнучких дисках, і таким чином поширювався. Після кожного 50 – ого завантаження, на екрані з’являвся віршик, який перекладається так: «Elk Cloner – це унікальна програма. Вона проникне на всі ваші диски та профільтрує всі ваші чіпи. О так, це Cloner. Він прилипне до вас, як клей. Програма може змінити навіть RAM. Впустіть до себе Cloner». «Elk Cloner» не міг нанести дуже великої шкоди комп’ютеру, але міг зіпсувати код завантаження на дисках з іншими системами.

«Brain» розробили два брати, які заснували власну фірму по розробці програмного забезпечення. Вірус був призначений для того, щоб покарати тих, хто використовує неліцензійне програмне забезпечення на території Пакистану, але випадково, випустивши цей вірус на волю, вони заразили більше 18 тисяч ПК тільки у США. Для створення «Brain» вперше була використана стелс – технологія. Коли хтось намагався прочитати заражений сектор, вірус автоматично підставляв «здоровий» оригінал.

 
«Win9x.CIH», інша назва якого – «Чорнобиль», створив тайванський студент Чень Інхао 1998 року. Цей вірус став найбільш руйнівним за всі попередні роки. Вірус потрапляв у систему і чекав до 26 квітня. Далі він стирав всю інформацію на жорсткому диску. У деяких випадках вірус спричиняв заміну мікросхеми або материнської плати. Цей вірус вразив приблизно 500 тисяч комп’ютерів по всьому світу.

«Melissa» – перший поштовий черв’як, який був розроблений у 1999 році. Він вражав файли WS Word, шукав контакти MS Outlook і відправляв копію себе першим 50 контактам зі списку. Саме через цей вірус компаніям Microsoft та Intel довелося на певний час заблокувати сервери корпоративної пошти. Збитки від нього становили 100 мільйонів доларів.

   

Ми хочемо знати вашу думку: Хто створює комп'ютерні віруси?  Генії чи злочинці?




Комментариев нет:

Отправить комментарий